Skip to main content
Nieuws

Sta op voor de vrijheid om te geloven!

By 25 november 2021No Comments

In één op de drie landen wereldwijd worden mensen – vaak minderheden – geconfronteerd met zeer ernstige schendingen van de godsdienstvrijheid. De angst om hun geloof te belijden, laat staan ervan te getuigen, treft mensen op alle continenten.

Voor hen – en in het bijzonder Christenen, die relatief vaak doelwit zijn – kleurden woensdag 24 november  ruim 90 kerken in Nederland en duizenden kerken en andere gebouwen wereldwijd rood.

Op RedWednesday®, dit jaar op woensdag 24 november, hebben wij aandacht gevraagd voor de vrijheid van alle mensen – in het bijzonder de zwaar vervolgde groep Christenen – om te geloven wat zij willen. Door rode kleding of een solidariteitsbutton te dragen, kerkgebouwen rood aan te lichten en op andere manieren tonen we ons bovendien solidair met mensen die om hun geloof worden vervolgd.

Ook onze St. Agathakerk (zie afbeelding) was een van de 90 kerken in Nederland die rood kleurden.